Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají.

Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa vzájomne hádali a obviňovali. Vždy sú v spoločnosti rôzne skupiny názorov. Jedni tvrdia jedno, druhí druhé. Myslel som si, že práve Covid ľuďom otvorí oči a poučí ich. Myslel som si, že ľudia začnú racionálne analyzovať informácie a to aj poučení Covidom. Jedni sa očkovali, druhí nie. Chceli dokonca ľudí segregovať, vyhadzovať z práce, ak neboli očkovaní, obmedzovali im práva. Dnes nezaznieva nikde žiadne vzájomné prepáčte. Prepáčte mýlili sme sa, prepáčte mali ste pravdu. Ľudia si vždy nájdu iný dôvod sa hádať a ticho prejdú svoje omyly.

Pýtam sa nahlas, nie v zlom, kde sú odborníci, čo tvrdili len svoju pravdu. Ľudia u nás rýchlo zabudli a už sa hádajú kvôli cudzej vojne. Vakcína je sloboda už nie je ich sloganom, majú novú ukrajinskú vlajku. Zase však vidia len jednu stranu mince. Tvrdo presadzujú len svoju pravdu a pohlaď. Nevidia, že opäť slúžia len záujmom veľkých hráčov a štátov. Zabúdajú, že každý konflikt má svoje pozadie a príbeh. Ukrajinci a Rusi si musia svoje problémy vyriešiť. Pomáhajme humanitárne, my doma sa však nehádajme, riešme naše problémy. Ak názor týchto ľudí nezdieľaš, si zlým.

Škoda, mohli sme sa vzájomne na Covide poučiť a byť múdrejšími. Veď je to celé čerstvé v našej pamäti. Žiaľ nestalo sa a opäť si len koledujeme o ďalšie problémy. Otázkou je, čo človek musí zažiť, aby sa spamätal a poučil? Prajem vám krásnu nedeľu, Andrej.

EURÓPA JE AKO BABYLON PRED ROZPADNUTÍM

15.09.2022

Dnes 15. septembra slávime sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Sme národom založeným na cyrilo-metodskej tradícii. Európa stála na hodnotách kresťanstva. V poslednom období sa Európa otriasa v základoch. Liberálne ideológie popierajúce základné hodnoty a princípy života valcujú Európu. Európska únia vyzerá ako Babylon pred rozpadnutím. Viera sa vyznáva tým, že [...]

Vyzývame prezidentku Čaputovú, aby svoj celý plat za mesiac august venovala charite.

23.08.2022

Zuzana Čaputová celý august nerobí nič. Slovensku hrozí najväčšia energetická kríza, vláda sa rozpadá a prezidentka nevyužíva svoje kompetencie, ktoré má v zmysle Ústavy. Dovolenkuje, imituje prácu, nekomunikuje s ministrami, s vládou ani koalíciou. Svojou nečinnosťou je plne zodpovedná za stav republiky. Milí priatelia, urobte si pri čítaní nasledujúcich riadkov svoj [...]

Pani Čaputová nebuďte ako Greta.

02.04.2022

„Skvapalnený plyn je ekologickým zdrojom energie.“ Tak to hrdo hlásajú ľudia ako prezidentka Čaputová. Skvapalnený plyn je produkt, ktorý sa v prírode takmer nevyskytuje. Skvapalňuje sa po vyťažení. Lodná flotila na transport LNG je ale obmedzená a súčasne náročná na bezpečnosť a údržbu. Lodné terminály pre LNG sú nákladné a je ich málo. Toto zase tvrdí [...]

Lucia, Jonáško, Brezno

Ľadová atrakcia v metropole Horehronia: V centre mesta nainštalovali klzisko, funguje aj v extrémnych horúčavách

05.07.2025 09:00

Ortuť teplomera v týchto dňoch prekračuje tridsiatky, no nie všetci sa hrnú k vode. Nezvyčajné lákadlo v podobe klziska so syntetickým ľadom v breznianskom parku má už tiež svojich fanúšikov.

fico, handlová, atentát

Súdny proces v prípade atentátu na premiéra Fica sa má začať v utorok

05.07.2025 08:57

Cintulovi hrozí doživotný trest odňatia slobody.

pas, cestovanie, cestovný pas, slovensko, slovený pas, peniaze, turistika, dovolenka, zahraničie, passport,

Piaty júl je aj Deň Slovákov žijúcich v zahraničí, je ich 1,5 milióna. Najviac ich je v USA

05.07.2025 08:34

Najviac Slovákov žije v USA, Českej republike, Veľkej Británii, Kanade a Nemecku.

Texas, počasie, záplavy

Povodne v americkom Texase si vyžiadali už najmenej 24 obetí

05.07.2025 08:00

Prívalové povodne v oblasti neďaleko mesta San Antonio si už vyžiadali najmenej 24 obetí, oznámil v piatok neskoro večer predstaviteľ okresu Kerr v štáte Texas.

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 177204x
Priemerná čítanosť článkov: 5538x

Autor blogu

Kategórie