Založ si blog

Odstavia Orbána tak, ako odstavili nás alebo Babiša?

Česká ministerka obrany a poľský minister včera odmietli rokovanie V4 v Budapešti. Ako dôvod uviedli, že im vadí, že Maďarsko uprednostňuje lacnú ropu pred pomocou Ukrajine. Je však jasné, že im vadí Orbán.

Vojna sa skončí a možno to dopadne tak, že Česi, Rakúšania aj my budeme chodiť tankovať lacný benzín do Maďarska. Politik sa má pozerať do budúcnosti a chrániť svoj národ. Dnes to robí Orbán ako jediný sebavedomý líder Východnej Európy. Čo myslíte, odstavia cez víkend vo voľbách maďarskí slniečkári Orbána? Ostal už jediný, ktorý má moc.

Veľa vecí nás s Maďarmi v súčasnej dobe spája. Hlas Čechov, Poliakov, Maďarov a Slovákov v Bruseli bol v rokoch 2016 – 2020 jednotný. Ak prežije Orbán, verím, že aj Slovensko v roku 2024 povstane. Zlomili Babiša, zlomili našu vládu len preto, aby ovládli Východnú Európu. Dnes chcú zlomiť Orbána.

V rokoch 2016 – 2020 sme ukázali, že vieme spolupracovať. Mnohým to vadilo, že sme neriešili krivdy a traumy maďarsko-slovenskej histórie. To neznamená, že sme zabudli na Černovú. To neznamená, že súhlasíme s rozdávaním maďarských pasov. Pre nás sú naše hranice posvätné.

Orbán a ja sme sa však dokázali pozrieť do budúcnosti. Preto aj vznikla slovenská vláda porozumenia v roku 2016. S Orbánom ma spája spoločný pohľad na politiku. Sú však aj veci, v ktorých máme rozdielne názory. On robí všetko pre Maďarov, ja som sa snažil pomáhať Slovákom. Dôležité je však, aby štáty V4 opäť spolupracovali. Inak nás Brusel a Washington budú brať len ako šachové figúrky vo svojich partiách. Cez víkendové voľby sa v Maďarsku ukáže, či je vôbec možné bruselský valec politicky zastaviť. Ak to dokáže Orbán, musíme to dokázať aj my vo voľbách v roku 2024. Andrej

Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

15.05.2022

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají. Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa [...]

Pani Čaputová nebuďte ako Greta.

02.04.2022

„Skvapalnený plyn je ekologickým zdrojom energie.“ Tak to hrdo hlásajú ľudia ako prezidentka Čaputová. Skvapalnený plyn je produkt, ktorý sa v prírode takmer nevyskytuje. Skvapalňuje sa po vyťažení. Lodná flotila na transport LNG je ale obmedzená a súčasne náročná na bezpečnosť a údržbu. Lodné terminály pre LNG sú nákladné a je ich málo. Toto zase tvrdí [...]

Kto seje vietor, zožne búrku

22.03.2022

Sú ľudia, ktorí k svojmu životu a osobnému úspechu potrebujú nenávisť, konflikt a utrpenie. To im dáva životnú silu. Často tancujú na hroboch, sú jednoducho od kosti zlí. Berú nám energiu i chuť do života. Závidia úspech a radosť. Dnes sa mnohí z nich „tešia“ z vojny. Vojnu vidia ako príležitosť zakryť svoju neschopnosť alebo zarobiť peniaze. Nehovoria o [...]

Irán

Irán mal pre špionáž zatknúť viacero cudzincov vrátane britského diplomata

07.07.2022 07:58

Osoby mali podľa Teheránu odoberať vzorky pôdy v iránskej púšti na mieste, kde sa uskutočnili vzdušné raketové cvičenia Revolučných gárd.

Americky lahky salvovy raketomet - HIMARS

Rusi: Zničili sme raketomety HIMARS. Blbosť, kontruje Kyjev

07.07.2022 07:38

Rusi majú na UKrajine americké raketomety HIMARS na muške, ale zdá sa, že zničiť sa im ich podarilo zatiaľ iba rétoricky.

lietadlá, vetroň,

Pri Cigli spadlo malé motorové lietadlo, pilot nie je v ohrození života

07.07.2022 07:24

Pilot nie je podľa polície v ohrození života.

Boris Johnson

Johnson odstúpiť odmieta, generálna prokurátorka má záujem o jeho úrad

07.07.2022 07:11

Vládu britského premiéra od utorňajšieho večera opustili aj traja ministri, pričom štvrtého odvolal samotný Johnson.

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 89994x
Priemerná čítanosť článkov: 3000x

Autor blogu

Kategórie