Založ si blog

Odstavia Orbána tak, ako odstavili nás alebo Babiša?

Česká ministerka obrany a poľský minister včera odmietli rokovanie V4 v Budapešti. Ako dôvod uviedli, že im vadí, že Maďarsko uprednostňuje lacnú ropu pred pomocou Ukrajine. Je však jasné, že im vadí Orbán.

Vojna sa skončí a možno to dopadne tak, že Česi, Rakúšania aj my budeme chodiť tankovať lacný benzín do Maďarska. Politik sa má pozerať do budúcnosti a chrániť svoj národ. Dnes to robí Orbán ako jediný sebavedomý líder Východnej Európy. Čo myslíte, odstavia cez víkend vo voľbách maďarskí slniečkári Orbána? Ostal už jediný, ktorý má moc.

Veľa vecí nás s Maďarmi v súčasnej dobe spája. Hlas Čechov, Poliakov, Maďarov a Slovákov v Bruseli bol v rokoch 2016 – 2020 jednotný. Ak prežije Orbán, verím, že aj Slovensko v roku 2024 povstane. Zlomili Babiša, zlomili našu vládu len preto, aby ovládli Východnú Európu. Dnes chcú zlomiť Orbána.

V rokoch 2016 – 2020 sme ukázali, že vieme spolupracovať. Mnohým to vadilo, že sme neriešili krivdy a traumy maďarsko-slovenskej histórie. To neznamená, že sme zabudli na Černovú. To neznamená, že súhlasíme s rozdávaním maďarských pasov. Pre nás sú naše hranice posvätné.

Orbán a ja sme sa však dokázali pozrieť do budúcnosti. Preto aj vznikla slovenská vláda porozumenia v roku 2016. S Orbánom ma spája spoločný pohľad na politiku. Sú však aj veci, v ktorých máme rozdielne názory. On robí všetko pre Maďarov, ja som sa snažil pomáhať Slovákom. Dôležité je však, aby štáty V4 opäť spolupracovali. Inak nás Brusel a Washington budú brať len ako šachové figúrky vo svojich partiách. Cez víkendové voľby sa v Maďarsku ukáže, či je vôbec možné bruselský valec politicky zastaviť. Ak to dokáže Orbán, musíme to dokázať aj my vo voľbách v roku 2024. Andrej

EURÓPA JE AKO BABYLON PRED ROZPADNUTÍM

15.09.2022

Dnes 15. septembra slávime sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Sme národom založeným na cyrilo-metodskej tradícii. Európa stála na hodnotách kresťanstva. V poslednom období sa Európa otriasa v základoch. Liberálne ideológie popierajúce základné hodnoty a princípy života valcujú Európu. Európska únia vyzerá ako Babylon pred rozpadnutím. Viera sa vyznáva tým, že [...]

Vyzývame prezidentku Čaputovú, aby svoj celý plat za mesiac august venovala charite.

23.08.2022

Zuzana Čaputová celý august nerobí nič. Slovensku hrozí najväčšia energetická kríza, vláda sa rozpadá a prezidentka nevyužíva svoje kompetencie, ktoré má v zmysle Ústavy. Dovolenkuje, imituje prácu, nekomunikuje s ministrami, s vládou ani koalíciou. Svojou nečinnosťou je plne zodpovedná za stav republiky. Milí priatelia, urobte si pri čítaní nasledujúcich riadkov svoj [...]

Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

15.05.2022

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají. Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa [...]

ZHROMAŽDENIE: Odsúdenie nenávisti voči LGBTI

Skupina poslancov vyzýva Hegera zrušiť štandardy pre transrodových ľudí

31.03.2023 13:26

Podpísaní poslanci tvrdia, že usmernenia a postupy sa netýkajú iba liečby.

škola, učitelia, vyučovanie,

Ministerstvo školstva vybralo 40 pilotných škôl, ktoré budú od septembra učiť po novom

31.03.2023 13:13

Pre vysoký záujem sa rezort rozhodol v prvom roku zavádzania zapojiť vyšší počet základných škôl, ako sa pôvodne plánovalo.

Ukrajina Rusko Vojna

Zelenskyj: Po Buči sa svet zmenil, otvorili sa mu oči

31.03.2023 12:16

Dôkazy o zločinoch, ktorých sa podľa ukrajinských predstaviteľov dopustili ruskí vojaci, zhromažďujú medzinárodní vyšetrovatelia.

mimoriadna schôdza, predčasné voľby, migy, poslanci, parlament

Plat poslanca sa nebude znižovať, plénum odmietlo Matovičovu novelu

31.03.2023 11:31, aktualizované: 12:39

Výška poslaneckého platu za rok 2022 bola 3 270 eur.

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 116268x
Priemerná čítanosť článkov: 3633x

Autor blogu

Kategórie