Založ si blog

Odstavia Orbána tak, ako odstavili nás alebo Babiša?

Česká ministerka obrany a poľský minister včera odmietli rokovanie V4 v Budapešti. Ako dôvod uviedli, že im vadí, že Maďarsko uprednostňuje lacnú ropu pred pomocou Ukrajine. Je však jasné, že im vadí Orbán.

Vojna sa skončí a možno to dopadne tak, že Česi, Rakúšania aj my budeme chodiť tankovať lacný benzín do Maďarska. Politik sa má pozerať do budúcnosti a chrániť svoj národ. Dnes to robí Orbán ako jediný sebavedomý líder Východnej Európy. Čo myslíte, odstavia cez víkend vo voľbách maďarskí slniečkári Orbána? Ostal už jediný, ktorý má moc.

Veľa vecí nás s Maďarmi v súčasnej dobe spája. Hlas Čechov, Poliakov, Maďarov a Slovákov v Bruseli bol v rokoch 2016 – 2020 jednotný. Ak prežije Orbán, verím, že aj Slovensko v roku 2024 povstane. Zlomili Babiša, zlomili našu vládu len preto, aby ovládli Východnú Európu. Dnes chcú zlomiť Orbána.

V rokoch 2016 – 2020 sme ukázali, že vieme spolupracovať. Mnohým to vadilo, že sme neriešili krivdy a traumy maďarsko-slovenskej histórie. To neznamená, že sme zabudli na Černovú. To neznamená, že súhlasíme s rozdávaním maďarských pasov. Pre nás sú naše hranice posvätné.

Orbán a ja sme sa však dokázali pozrieť do budúcnosti. Preto aj vznikla slovenská vláda porozumenia v roku 2016. S Orbánom ma spája spoločný pohľad na politiku. Sú však aj veci, v ktorých máme rozdielne názory. On robí všetko pre Maďarov, ja som sa snažil pomáhať Slovákom. Dôležité je však, aby štáty V4 opäť spolupracovali. Inak nás Brusel a Washington budú brať len ako šachové figúrky vo svojich partiách. Cez víkendové voľby sa v Maďarsku ukáže, či je vôbec možné bruselský valec politicky zastaviť. Ak to dokáže Orbán, musíme to dokázať aj my vo voľbách v roku 2024. Andrej

EURÓPA JE AKO BABYLON PRED ROZPADNUTÍM

15.09.2022

Dnes 15. septembra slávime sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Sme národom založeným na cyrilo-metodskej tradícii. Európa stála na hodnotách kresťanstva. V poslednom období sa Európa otriasa v základoch. Liberálne ideológie popierajúce základné hodnoty a princípy života valcujú Európu. Európska únia vyzerá ako Babylon pred rozpadnutím. Viera sa vyznáva tým, že [...]

Vyzývame prezidentku Čaputovú, aby svoj celý plat za mesiac august venovala charite.

23.08.2022

Zuzana Čaputová celý august nerobí nič. Slovensku hrozí najväčšia energetická kríza, vláda sa rozpadá a prezidentka nevyužíva svoje kompetencie, ktoré má v zmysle Ústavy. Dovolenkuje, imituje prácu, nekomunikuje s ministrami, s vládou ani koalíciou. Svojou nečinnosťou je plne zodpovedná za stav republiky. Milí priatelia, urobte si pri čítaní nasledujúcich riadkov svoj [...]

Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

15.05.2022

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají. Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa [...]

Julija Navaľná

Navaľná: Putin je nevypočítateľný, môže použiť jadrové zbrane

21.04.2024 09:02

„Desí ľudí, drží ich v strachu. Nikto nevie, čo Putin najbližšie urobí," doplnila.

vrtuľník SH-60K

V Japonsku sa zrútili dva vojenské vrtuľníky, jeden mŕtvy a sedem nezvestných

21.04.2024 08:24

Do pátracej operácie sa zapojilo osem lodí a päť lietadiel japonských ozbrojených síl a dva člny pobrežnej stráže.

cikády, invázia

Spojený útok po viac ako dvesto rokoch. USA zaplavia bilióny cikád

21.04.2024 08:12

Prvýkrát po viac ako 200 rokoch sa v USA v rovnakom roku vyroja dve potomstvá cikád, ktoré sa vracajú v 13-ročných a 17-ročných cykloch.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev masívne zaútočil na Rusko. Zelenskyj chce, aby lietadlá NATO zostreľovali ruské rakety

21.04.2024 06:55, aktualizované: 09:20

Kyjev v posledných týždňoch vystupňoval svoje útoky na Rusko, pričom sa zameriava najmä na lokality s energetickou infraštruktúrou.

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 142592x
Priemerná čítanosť článkov: 4456x

Autor blogu

Kategórie