Založ si blog

Úspešná Európska únia vadí USA.

S hrôzou sledujeme, ako sa Spojené štáty americké angažujú v európskych štátoch a obsadzujú pozície, ktoré doteraz obsadzovali na Blízkom východe. Afganistan a Irak sa nám zdali na míle vzdialené. Dnes v európskych štátoch, ktoré majú svoju armádu, ktoré majú svoju menu euro, sa umiestňujú americké vojská. Slovensko je pod obrovským tlakom a lojálni politici ako Naď, Korčok a Čaputová ho predávajú za pár grošov.

So stranou SNS sme dokázali odmietnuť zmluvu o prítomnosti cudzích vojsk. Dnes je zrejmé, že v najbližšom období niekoľko tisíc vojakov amerických ozbrojených síl budú na území Slovenskej republiky. Tým bude úmysel dokonaný a cieľ, že takmer v každom východnom štáte Európskej únie budú už americké vojská. Pýtam sa nahlas, kde to má logiku, keď Slovensko, Česko, Poľsko, Rumunsko a Bulharsko majú svoju armádu.

USA nezaujíma silná Európska únia. Americký dolár mal v minulom období strach zo sily eura. Euro postupne oslabuje a jednotlivé štáty Európskej únie sa blížia k bankrotu. Zadlženie jednotlivých štátov presahuje viac ako 100% HDP. V Grécku je to už viac ako 200%. Ekonomika Európskej únie sa prehrieva. Európske štáty prestávajú byť konkurencieschopné a z toho sa môžu potichu tešiť miliardári v Spojených štátoch.

Ako inak konflikt a napätie v Únii, ktorému chcú pomôcť na pozadí konfliktu Ukrajiny s Ruskou federáciou, je už len zástupnou vecou na definitívnu likvidáciu Európskej únie. Začalo to v bezcitnosti a odchodom Veľkej Británie. Bude to pokračovať rozpadom Európskej únie. Tým si USA vydýchnu, stratia konkurenčnú veľmoc, Európskej úniu. Pravdepodobne dôjde aj k zániku eura. Je absolútne scestné, ak európske štáty majú spoliehať na pomoc Spojených štátov amerických. USA na území Európy rokujú s Ruskou federáciou, pričom nie sme podriadenými Spojených štátov amerických. Ukazuje to slabosť Európskej únie, nepripravenosť jej lídrov, ale aj alibizmus predstaviteľov Nemecka a Francúzska.

Hrá sa tu o to, aby bolo na svete o jednu veľmoc menej. Táto veľmoc nezvláda nič. Nezvládla migračnú krízu, nezvláda ochranu záujmov a je naozaj smiešne, ak ma Európanov chrániť Amerika. Potom si EÚ nezaslúži ďalej žiť a fungovať. Ukrajina má svoju históriu. Ukrajina si má sama riešiť svoje problémy s korupciou, zadlžením ekonomiky. Nehovorím, že nemáme štátom pomáhať, ale pre mňa je Ukrajina asi tak dôležitá ako problémy v Mongolsku. Je to ich vec, ich história a nech nás nikto neťahá do vojny kvôli problémom, ktoré si Ukrajinci narobili sami.

Andrej Danko

Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

15.05.2022

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají. Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa [...]

Pani Čaputová nebuďte ako Greta.

02.04.2022

„Skvapalnený plyn je ekologickým zdrojom energie.“ Tak to hrdo hlásajú ľudia ako prezidentka Čaputová. Skvapalnený plyn je produkt, ktorý sa v prírode takmer nevyskytuje. Skvapalňuje sa po vyťažení. Lodná flotila na transport LNG je ale obmedzená a súčasne náročná na bezpečnosť a údržbu. Lodné terminály pre LNG sú nákladné a je ich málo. Toto zase tvrdí [...]

Odstavia Orbána tak, ako odstavili nás alebo Babiša?

30.03.2022

Česká ministerka obrany a poľský minister včera odmietli rokovanie V4 v Budapešti. Ako dôvod uviedli, že im vadí, že Maďarsko uprednostňuje lacnú ropu pred pomocou Ukrajine. Je však jasné, že im vadí Orbán. Vojna sa skončí a možno to dopadne tak, že Česi, Rakúšania aj my budeme chodiť tankovať lacný benzín do Maďarska. Politik sa má pozerať do budúcnosti a [...]

HaZZ České Švajčiarsko hasenie štatistika

Hasiči chcú popoludní ukončiť zásah v Českom Švajčiarsku

12.08.2022 13:50

Dnes ráno sa drobné skryté ohniská objavili opäť v blízkosti dominanty parku Pravčickej brány a vrchu Bouřňák.

Opičie kiahne

Na Slovensku pribudli dva prípady opičích kiahní

12.08.2022 13:03

Celkový počet potvrdených prípadov sa zvýšil na desať.

SR Bratislava Tomko kardinál pozostatky uctenie BAX

Verejnosť i politici sa v Bratislave lúčia so zosnulým kardinálom Tomkom

12.08.2022 12:44

Kardinála Tomka si prišla uctiť prezidentka Čaputová, predseda Národnej rady SR Kollár i premiér Heger.

utečenci, auto, požiar, nehoda

Z horiaceho auta prevážajúceho migrantov policajti vytiahli osem ľudí

12.08.2022 12:26

Auto po náraze začalo horieť, policajti z neho vyslobodili osem ľudí.

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 93408x
Priemerná čítanosť článkov: 3114x

Autor blogu

Kategórie