Založ si blog

Úspešná Európska únia vadí USA.

S hrôzou sledujeme, ako sa Spojené štáty americké angažujú v európskych štátoch a obsadzujú pozície, ktoré doteraz obsadzovali na Blízkom východe. Afganistan a Irak sa nám zdali na míle vzdialené. Dnes v európskych štátoch, ktoré majú svoju armádu, ktoré majú svoju menu euro, sa umiestňujú americké vojská. Slovensko je pod obrovským tlakom a lojálni politici ako Naď, Korčok a Čaputová ho predávajú za pár grošov.

So stranou SNS sme dokázali odmietnuť zmluvu o prítomnosti cudzích vojsk. Dnes je zrejmé, že v najbližšom období niekoľko tisíc vojakov amerických ozbrojených síl budú na území Slovenskej republiky. Tým bude úmysel dokonaný a cieľ, že takmer v každom východnom štáte Európskej únie budú už americké vojská. Pýtam sa nahlas, kde to má logiku, keď Slovensko, Česko, Poľsko, Rumunsko a Bulharsko majú svoju armádu.

USA nezaujíma silná Európska únia. Americký dolár mal v minulom období strach zo sily eura. Euro postupne oslabuje a jednotlivé štáty Európskej únie sa blížia k bankrotu. Zadlženie jednotlivých štátov presahuje viac ako 100% HDP. V Grécku je to už viac ako 200%. Ekonomika Európskej únie sa prehrieva. Európske štáty prestávajú byť konkurencieschopné a z toho sa môžu potichu tešiť miliardári v Spojených štátoch.

Ako inak konflikt a napätie v Únii, ktorému chcú pomôcť na pozadí konfliktu Ukrajiny s Ruskou federáciou, je už len zástupnou vecou na definitívnu likvidáciu Európskej únie. Začalo to v bezcitnosti a odchodom Veľkej Británie. Bude to pokračovať rozpadom Európskej únie. Tým si USA vydýchnu, stratia konkurenčnú veľmoc, Európskej úniu. Pravdepodobne dôjde aj k zániku eura. Je absolútne scestné, ak európske štáty majú spoliehať na pomoc Spojených štátov amerických. USA na území Európy rokujú s Ruskou federáciou, pričom nie sme podriadenými Spojených štátov amerických. Ukazuje to slabosť Európskej únie, nepripravenosť jej lídrov, ale aj alibizmus predstaviteľov Nemecka a Francúzska.

Hrá sa tu o to, aby bolo na svete o jednu veľmoc menej. Táto veľmoc nezvláda nič. Nezvládla migračnú krízu, nezvláda ochranu záujmov a je naozaj smiešne, ak ma Európanov chrániť Amerika. Potom si EÚ nezaslúži ďalej žiť a fungovať. Ukrajina má svoju históriu. Ukrajina si má sama riešiť svoje problémy s korupciou, zadlžením ekonomiky. Nehovorím, že nemáme štátom pomáhať, ale pre mňa je Ukrajina asi tak dôležitá ako problémy v Mongolsku. Je to ich vec, ich história a nech nás nikto neťahá do vojny kvôli problémom, ktoré si Ukrajinci narobili sami.

Andrej Danko

EURÓPA JE AKO BABYLON PRED ROZPADNUTÍM

15.09.2022

Dnes 15. septembra slávime sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Sme národom založeným na cyrilo-metodskej tradícii. Európa stála na hodnotách kresťanstva. V poslednom období sa Európa otriasa v základoch. Liberálne ideológie popierajúce základné hodnoty a princípy života valcujú Európu. Európska únia vyzerá ako Babylon pred rozpadnutím. Viera sa vyznáva tým, že [...]

Vyzývame prezidentku Čaputovú, aby svoj celý plat za mesiac august venovala charite.

23.08.2022

Zuzana Čaputová celý august nerobí nič. Slovensku hrozí najväčšia energetická kríza, vláda sa rozpadá a prezidentka nevyužíva svoje kompetencie, ktoré má v zmysle Ústavy. Dovolenkuje, imituje prácu, nekomunikuje s ministrami, s vládou ani koalíciou. Svojou nečinnosťou je plne zodpovedná za stav republiky. Milí priatelia, urobte si pri čítaní nasledujúcich riadkov svoj [...]

Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

15.05.2022

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají. Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa [...]

pozemný dron

Terminátor v praxi. Po nebi a vode sa do vojny na Ukrajine hlásia aj pozemné drony

21.04.2024 21:36

Podľa expertov je však ich nasadenie obmedzené. Zatiaľ.

netanjahu

Izraelská armáda schválila operáciu v Rafahu. Netanjahu avizuje tvrdší bol proti Hamasu

21.04.2024 20:20, aktualizované: 21:58

Je to jediný spôsob, ako oslobodiť našich rukojemníkov, uviedol izraelský premiér.

Russia Ukraine War

Po americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v Kyjeve

21.04.2024 18:51

V Moskve sa tvária, že z novej pomoci USA pre Kyjev si ťažkú hlavu nerobia. Hlásne trúby Kremľa tvrdia, že porážka Ukrajiny je nevyhnutná a neodvratná.

Peter Pellegrini

Ostrosť kampane, vojna, transparentnosť či pokoj? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

21.04.2024 18:30

Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 142639x
Priemerná čítanosť článkov: 4457x

Autor blogu

Kategórie