Založ si blog

Putin je garantom mieru

Napätie na ukrajinsko-ruskej hranici sa neskutočne stupňuje. Počúvame, ako sa Rusi na svojom území približujú k hraniciam Ukrajiny. Nikto sa však nezamýšľa, prečo sa k ruským hraniciam približujú vojská, ktoré nie sú absolútne na svojom území a sú tisícky kilometrov od svojich hraníc. Slabý ukrajinský prezident, povolaním herec už ani nedokáže zahrať, že niečo robí. Pôsobí bezzubo a zúfalo. Veľmoci rokujú o Ukrajine bez neho.

Obyvatelia Ukrajiny naleteli a vybrali si na čelo žiaľ neschopného človeka. Komicky však pôsobí aj to, že na rokovaniach nie sú ani zástupcovia Európskej únie. Napriek uvedenému je dobré, že USA a Rusko vedú dialóg. Verme, že konflikt nebude. Garantom mieru je dnes práve prezident Putin. Svojou rozvahou, Rusov previedol obdobím po Jeľcinovi, ktoré bolo známe kriminalitou a drobením Ruska. Pred pár dňami veliteľ nemeckých námorných síl odišiel z funkcie po kontroverzných vyjadreniach o ukrajinskej kríze. Viceadmirál Kay-Achim Schönbach vyhlásil, že ruský prezident Vladimir Putin si zaslúži rešpekt. Tvrdenia o tom, že Rusko chce vojensky napadnúť Ukrajinu sú podľa neho nezmysel. Okamžite musel padnúť. Nemci hrajú dvojtvárnu politiku. Najprv postavia Nordstream 2 a potom sa zrazu postavia na stranu USA. Na konci dňa však Nemci a mocnosti  opäť získajú a my malé národy si na sucho utrieme ústa.

Plne súhlasím s názorom, že Putin si zaslúži úctu. Myslím si, že práve prezident Putin je garanciou mieru. Bez jeho rozvahy by už dávno bol konflikt. Provokácie sú na pulze dňa. Najnovšie USA sťahujú veľvyslancov. Ukrajina povie, že to je predčasné a EÚ tiež. Chaos každý deň. Do toho slovenskí poskoci umožnia na Slovensku vznik amerických základní.  Dialóg Ruska a USA je nutný. Gorbačov a Jeľcin  urobili neskutočne veľa politických chýb pri ústupkoch západu. Západ ich oklamal v mnohom.

Mal som tú česť  niekoľkokrát osobne počúvať  pána prezidenta Putina na rôznych akciách. Je to človek, ktorému západní politici svojimi skúsenosťami a prehľadom nesiahajú ani po päty. Želám si, aby mal pevné zdravie, a aby čo najdlhšie viedol Ruskú federáciu. Ak by ho západ zlomil, Rusko by sa pokúsili zničiť tak, ako ničia naše štáty a suverenitu. Rusko musí ostať jednotné. Ukrajinci sa rútia do neznáma a len ich využívajú.

Za Jeľcina v Rusku bola anarchia, chaos, kriminalita. To západu vyhovovalo. Západniari najprv rozhádajú štát, zdiskreditujú lídrov politikov a na čelo štátu potom dajú motákov ako Remišová, Čaputová alebo Kollár. Následne budú Rusko drancovať a ovládať tak, ako to robia dnes Slovensku. Potrebujú nerastné bohatstvo Ruska. Vždy to tak bolo a história sa len opakuje.

Vytváranie napätia na Ukrajine je len pozičná hra západu. Viem, že to prezident Putin so svojím tímom zvládne. Vyjadrujem úctu pánovi viceadmirálovi a prajem veľa sily, pán prezident Putin. Nie, nemám čierno-biele videnie sveta. Vidím však, že nás západ surovo oklamal a zneužíva len na svoje ciele.

Andrej

Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

15.05.2022

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají. Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa [...]

Pani Čaputová nebuďte ako Greta.

02.04.2022

„Skvapalnený plyn je ekologickým zdrojom energie.“ Tak to hrdo hlásajú ľudia ako prezidentka Čaputová. Skvapalnený plyn je produkt, ktorý sa v prírode takmer nevyskytuje. Skvapalňuje sa po vyťažení. Lodná flotila na transport LNG je ale obmedzená a súčasne náročná na bezpečnosť a údržbu. Lodné terminály pre LNG sú nákladné a je ich málo. Toto zase tvrdí [...]

Odstavia Orbána tak, ako odstavili nás alebo Babiša?

30.03.2022

Česká ministerka obrany a poľský minister včera odmietli rokovanie V4 v Budapešti. Ako dôvod uviedli, že im vadí, že Maďarsko uprednostňuje lacnú ropu pred pomocou Ukrajine. Je však jasné, že im vadí Orbán. Vojna sa skončí a možno to dopadne tak, že Česi, Rakúšania aj my budeme chodiť tankovať lacný benzín do Maďarska. Politik sa má pozerať do budúcnosti a [...]

nemocnica Košice, UNLP

Univerzitná nemocnica v Košiciach zakázala návštevy, zaviedla aj testovanie pred hospitalizáciou

07.07.2022 09:38

Dôvodom je nárast počtu pacientov s koronavírusom.

janov, most

V Taliansku sa začína súdny proces v prípade zrútenia mosta v Janove

07.07.2022 09:31

Pri zrútenia mosta v Janove v roku 2018 prišlo o život 43 ľudí. Zo 45-metrovej výšky spadlo viac než 30 osobných i nákladných vozidiel.

Pfizer/BioNTech / Vakcína / Očkovanie detí /

V Izraeli povolili vakcináciu detí od šesť mesiacov do päť rokov

07.07.2022 09:15

Deti v tomto veku už proti koronavírusu očkujú v Spojených štátoch.

Sky Saber

Do Poľska dorazil britský systém protilietadlovej obrany Sky Sabre

07.07.2022 09:11

Systém je schopný zasiahnuť cieľ veľkosti tenisovej loptičky letiacej rýchlosťou zvuku.

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 89997x
Priemerná čítanosť článkov: 3000x

Autor blogu

Kategórie