Založ si blog

Pán Korčok dajte už pokoj Žilinkovi kvôli Ruskej federácii.

Minister zahraničných vecí, Korčok opakovane verejne kritizuje generálneho prokurátora Maroša Zilinku za návštevu Ruskej federácie. Minister Korčok svojimi útokmi však zakrýva svoje zlyhanie. Nepamätám si v histórii, že by minister zahraničných vecí Slovenskej republiky dvakrát po sebe navštívil Ruskú federáciu a nebol prijatý svojím partnerom. 

Pán Korčok v roku 2021 dvakrát návštívil Ruskú federáciu a ani raz sa mu nepodarilo stretnúť s ministrom zahraničných veci Sergejom Lavrovom. To isté zažil Igor Matovič s Richardom Sulíkom. Richard Sulík navštívil Petrohrad a potichu po neúspešných rokovaniach sa vrátil domov. Urobili si s Korčokom selfie pri Aurore a v Gazprome nedokázali vyrokovať a nazmluvniť cenu plynu tak, ako predstavitelia okolitých štátov. 

Jednosmernú politiku, ktorú títo pani predstavujú, neustále poklonkovanie západu, často chcú vykompenzovať tak, ako sa im to hodí návštevou východu. Neuvedomujú si, že dnes Ruská federácia je posilnená práve sankciami. Sankcie donútili Ruskú federáciu samostatne konať. Narástol im podiel domácich potravín a už niekoľko rokov dokážu exportovať tieto produkty aj do okolitých štátov. V oblasti výrobkov dosahujú samostatnosť aj v produktoch, ktoré dovtedy Ruská federácia dovážala.

Ruská federácia je vyhľadávaným miestom mnohých svetových politikov. Svetoví politici si tam podávajú kľučky a západné spoločnosti na čele s USA a Nemeckom spolu s Ruskou federáciou vytvárajú spoločné podniky. Typickým príkladom je partnerstvo Mercedesu s Kamazom, vybudovanie Nord streamu a mnoho iných aktivít. Politika malých štátov má byť vyvážená na západ aj na východ, pretože na konci dňa sa vždy veľmoci dohodnú. Predstavitelia Slovenskej republiky musia budovať osobné vzťahy.

Je nepochopiteľné ako dnešní predstavitelia Slovenska nedokážu budovať dobré vzťahy nielen na východe ale ani na západe. Koho pozná pani Remišová alebo Sulík? Komu môžu na západ alebo na východ zatelefonovať a niečo pre Slovensko naozaj vybaviť? Pán minister Korčok ticho v kútiku duše dúfa, že keď vycestuje tretíkrát do Ruskej federácie, Sergej Lavrov si už naňho nájde čas. A ja to pánovi Korčokovi osobne želám a pokúsim sa zaňho osobne u pána Lavrova prihovoriť. Možno po stretnutí so Sergejom Lavrovom pochopí, ako má skutočne konať skúsený politik a minister zahraničných vecí. 

Andrej Danko

Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

15.05.2022

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají. Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa [...]

Pani Čaputová nebuďte ako Greta.

02.04.2022

„Skvapalnený plyn je ekologickým zdrojom energie.“ Tak to hrdo hlásajú ľudia ako prezidentka Čaputová. Skvapalnený plyn je produkt, ktorý sa v prírode takmer nevyskytuje. Skvapalňuje sa po vyťažení. Lodná flotila na transport LNG je ale obmedzená a súčasne náročná na bezpečnosť a údržbu. Lodné terminály pre LNG sú nákladné a je ich málo. Toto zase tvrdí [...]

Odstavia Orbána tak, ako odstavili nás alebo Babiša?

30.03.2022

Česká ministerka obrany a poľský minister včera odmietli rokovanie V4 v Budapešti. Ako dôvod uviedli, že im vadí, že Maďarsko uprednostňuje lacnú ropu pred pomocou Ukrajine. Je však jasné, že im vadí Orbán. Vojna sa skončí a možno to dopadne tak, že Česi, Rakúšania aj my budeme chodiť tankovať lacný benzín do Maďarska. Politik sa má pozerať do budúcnosti a [...]

Alexander Schallenberg

Schallenberg: Rakúsko neplánuje vstúpiť do NATO

16.05.2022 23:26

Rakúsky minister zahraničných vecí však zdôraznil, že to neznamená politickú neutralitu Rakúska.

SIS / Slovenská informačná služba /

SIS o organizovanej skupine: Nebudeme šíriť špekulácie

16.05.2022 22:07

Podobnú situáciu Slovensko zažilo aj minulý rok. Vtedy SIS signalizovala špičkám štátu, že sa niektoré vyšetrovania môžu manipulovať.

Výrobná hala / Požiar /

Vo výrobnej hale v Malackách došlo k výbuchu. Nikto by nemal byť zranený

16.05.2022 21:58

O explózii informovala polícia na sociálnej sieti.

Olaf Scholz

Scholz zatiaľ neplánuje ísť do Kyjeva. Odmieta sa pridať k ľuďom, ktorí sa na Ukrajinu chodia iba odfotiť

16.05.2022 21:45

Nemecký kancelár navštívi Kyjev iba v prípade, že bude potrebné rokovať o konkrétnych veciach.

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 84156x
Priemerná čítanosť článkov: 2805x

Autor blogu

Kategórie