Založ si blog

Odvolá Matovič Lengvarského?

Žijeme zvláštnu dobu plnú paradoxov. Minister zdravotníctva má plné ústa opatrení a nebezpečenstva, no sám si ide silvestrovať, akoby sa nič nedialo. Lekári nemajú podmienky na prácu, evidentne musia mať vyššie platy a z plánu obnovy neplánujú postaviť ani jednu nemocnicu. Minuli už 10 miliárd eur, ktoré by stačili na novú nemocnicu v každom okresnom meste. Do toho všetkého pomaly slávnostne dnes povolia otvorenie reštaurácii pre očkovaných a tých, čo prekonali covid. Je úplne jedno, či sú chorí hlavne, že sú očkovaní. Človek zdravý s negatívnym testom je asi veľké riziko, no ťažko to komentovať.

Kategorizovanie ľudí na Slovensku s požehnaním Čaputovej pokračuje. No konečne aspoň tí, čo sa očkovali sa nemusia cítiť oklamaní a  môžu ako tak fungovať. Naši vládni politici likvidovali celý rok svojou nekompetentnosťou a neodbornosťou hotely a reštaurácie. Strašenia a nejasné usmernenia mnoho zariadení doviedlo do bankrotu. Je to až komické, že teraz sa akože môžu otvárať reštaurácie a hotely, keď väčšinou v tieto dni zatvárajú a začínajú upratovanie po sviatkoch. Je to výsmech zdravému rozumu. Nie každý podnikateľ má kamarátov v Pezinku na úrade prace, kde sa rozdávali milióny zadarmo.

Celé sviatky počúvame u nás z úst kompetentných o poklese turistov. Maďarsko a Poľsko majú naopak nárast prenocovaní v ubytovacích zariadeniach ako aj tržieb v reštauráciách. Maďari a Poliaci mali posledné dva mesiace prevádzky plné Slovákov a Čechov. Slovensko je v rukách amatérov. Dôkazom necitlivosti a arogancie je minister zdravotníctva. Chápem ho, má výsluhový dôchodok a plat ministra, čo by on riešil platy zdravotníkov. Spokojne si tancuje v Ománe na pláži. Všade okolo zdravotníkom zdvihli  platy. My v SNS sme to dokázali na platoch učiteľov a vojakov.

Lengvarský, nemá inú šancu ako odstúpiť. Výsmech jeho správania sa a nepochopenie svojej pozície  je do neba volajúci. Matovič má šancu konať a ako predseda najsilnejšej strany navrhnúť odvolať ministra zdravotníctva. Ak to Matovič neurobí, čudoval by som sa, ak by majitelia slovenských hotelov a reštaurácii ešte niekedy Lengvarského obslúžili. Tak ako som začal, je to doba covid – matrix. Na Slovensku je všetko možné, aj to, že Lengvarský sa naopak dočká štátneho vyznamenania od Čaputovej.

Andrej

Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

15.05.2022

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají. Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa [...]

Pani Čaputová nebuďte ako Greta.

02.04.2022

„Skvapalnený plyn je ekologickým zdrojom energie.“ Tak to hrdo hlásajú ľudia ako prezidentka Čaputová. Skvapalnený plyn je produkt, ktorý sa v prírode takmer nevyskytuje. Skvapalňuje sa po vyťažení. Lodná flotila na transport LNG je ale obmedzená a súčasne náročná na bezpečnosť a údržbu. Lodné terminály pre LNG sú nákladné a je ich málo. Toto zase tvrdí [...]

Odstavia Orbána tak, ako odstavili nás alebo Babiša?

30.03.2022

Česká ministerka obrany a poľský minister včera odmietli rokovanie V4 v Budapešti. Ako dôvod uviedli, že im vadí, že Maďarsko uprednostňuje lacnú ropu pred pomocou Ukrajine. Je však jasné, že im vadí Orbán. Vojna sa skončí a možno to dopadne tak, že Česi, Rakúšania aj my budeme chodiť tankovať lacný benzín do Maďarska. Politik sa má pozerať do budúcnosti a [...]

Opičie kiahne

Na Slovensku pribudli dva prípady opičích kiahní

12.08.2022 13:03

Celkový počet potvrdených prípadov sa zvýšil na desať.

SR Bratislava Tomko kardinál pozostatky uctenie BAX

Verejnosť i politici sa v Bratislave lúčia so zosnulým kardinálom Tomkom

12.08.2022 12:44

Kardinála Tomka si prišla uctiť prezidentka Čaputová, predseda Národnej rady SR Kollár i premiér Heger.

utečenci, auto, požiar, nehoda

Z horiaceho auta prevážajúceho migrantov policajti vytiahli osem ľudí

12.08.2022 12:26

Auto po náraze začalo horieť, policajti z neho vyslobodili osem ľudí.

babiš

Súd vo Francúzsku vyšetruje daňové úniky pri nákupe víl Babišom

12.08.2022 10:49, aktualizované: 11:49

Súd začal predbežné vyšetrovanie pre podozrenie z prania špinavých peňazí v súvislosti s podmienkami získania víl v Mougins na Riviére.

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 93402x
Priemerná čítanosť článkov: 3113x

Autor blogu

Kategórie