Založ si blog

Diskusiou hľadajme pravdu a poznanie.

Rád by som sa úprimne poďakoval za obrovské množstvo reakcií na diskusiu v TV JOJ v relácii Na hrane s ministrom obrany Naďom. Sám v nej priznal, že by bol radšej ako Štefánik, ministrom vojny.

Vojnu však nesmieme na našom území pripustiť. To bolo moje hlavné posolstvo, aby sme zvažovali každý krok, ktorý ideme urobiť. Myslime najmä na Slovensko. Robiť hollywoodskych hrdinov teraz nie je namieste. Nechcem ako účastník túto diskusiu hodnotiť, to ponechám na vás.

Sme však mimoparlamentná strana a ďakujeme za každý mediálny priestor. Verím, že predstavitelia médií aj po tejto diskusii pochopia, že sa nemusia báť pozývať aj iných politikov do relácií. Nevypínajme jednostranne médiá, nepočúvajme len jednostranné správy. Predmetná relácia bola údajne vysoko sledovaná. Televízie už dva roky opakujú takmer stále tých istých hostí, to ubližuje aj ich sledovanosti.

Prvou obeťou vojny je pravda. Pravdu nemôžeme nájsť bez poznania. Poznanie dosiahneme diskusiou a vzájomným oponovaním argumentov. Len po spoznaní pravdy sa môžeme vzájomne poučiť. Múdri ľudia sa z chýb učia a ťažké životné situácie berú ako príležitosť. Dajme hlavy dokopy, diskutujme, spoznávajme, učme sa aj z chýb, ktoré sa stali na Ukrajine. Chceme mier a pokoj dodávke zbraní. Ani alibistické pózy a výkriky niektorých slovenských politikov nepomôžu. Prajem vám krásnu sobotu a ďakujem za každú konštruktívnu reakciu.

Minister Naď na jednu vec zabudol a to, že je ministrom všetkých Slovákov. Aj tých, čo ho volili, aj tých, čo mu hlas nedali. Umenie vládnuť znamená počúvať obe strany. To ale zjavne naša vláda nechápe…

S úctou, Andrej.

Celú reláciu si môžete pozrieť ➡️https://videoportal.joj.sk/na-hrane/epizoda/97217-na-hrane

Andrej Danko v relácii Na hrane

EURÓPA JE AKO BABYLON PRED ROZPADNUTÍM

15.09.2022

Dnes 15. septembra slávime sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Sme národom založeným na cyrilo-metodskej tradícii. Európa stála na hodnotách kresťanstva. V poslednom období sa Európa otriasa v základoch. Liberálne ideológie popierajúce základné hodnoty a princípy života valcujú Európu. Európska únia vyzerá ako Babylon pred rozpadnutím. Viera sa vyznáva tým, že [...]

Vyzývame prezidentku Čaputovú, aby svoj celý plat za mesiac august venovala charite.

23.08.2022

Zuzana Čaputová celý august nerobí nič. Slovensku hrozí najväčšia energetická kríza, vláda sa rozpadá a prezidentka nevyužíva svoje kompetencie, ktoré má v zmysle Ústavy. Dovolenkuje, imituje prácu, nekomunikuje s ministrami, s vládou ani koalíciou. Svojou nečinnosťou je plne zodpovedná za stav republiky. Milí priatelia, urobte si pri čítaní nasledujúcich riadkov svoj [...]

Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

15.05.2022

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají. Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa [...]

nábor vojakov, Rusko, Petrohrad, vojna na Ukrajine

ONLINE: Rusku chýbajú tanky, Putin ich chce mať trikrát viac ako Ukrajina

26.03.2023 08:05

Vojenskí experti podľa agentúry Reuters tvrdia, že Rusom chýbajú zbrane, najmä ťažké tanky. Putin chce výrazne navýšiť ich výrobu.

Čína / Taiwan / Vojenská loď /

Honduras prerušil diplomatické styky s Taiwanom

26.03.2023 07:06

Honduras prerušil diplomatické vzťahy s Taiwanom a zaviazala sa, že s ním nebude udržiavať žiadne oficiálne vzťahy ani kontakty.

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 115947x
Priemerná čítanosť článkov: 3623x

Autor blogu

Kategórie