Založ si blog

Nelikvidujte podnikateľov, odpustite im aspoň odvody

Je čas odvody podnikateľom odpúšťať a nie odkladať ich splatnosť. Dnes sme sa dozvedeli, že vláda za február 2022 odložila splatnosť odvodov do 30. júna. Odkladanie splatnosti odvodov pomôže časti podnikateľov, ale nerieši problém. Musíme zaviesť systémové opatrenia.

Korupčné správanie na Okresnom úrade práce v Pezinku musí byť pre nás veľkou výstrahou. Dotácie tam dostávali firmy, ktoré boli v likvidácii, zastupoval ich pri podpise spoločník občan Talianska a súčasne financie odišli nevedno kam. Táto firma bola dokonca v likvidácii a v záhlaví zmlúv bolo jasne napísané, že sa jedná o pomoc živnostníkom a nie sročkám.

Ak by sme chceli zabrániť takýmto konaniam, ktoré prebiehajú na Okresných úradoch práce, kde sa neadresne stráca finančná pomoc štátu, riešenie je jednoduché. Stačí, aby vláda oznámila, že podnikatelia napríklad za kalendárny mesiac február nebudú platiť odvody a Ministerstvo financií jednou sumou odhadom v objeme 400 mil. eur preplatí tieto odvody sociálnej poisťovni. Podnikatelia nebudú zaťažovaní administratívou a Sociálna poisťovňa dostane tieto finančné prostriedky jednou sumou. Súčasne Sociálna poisťovňa vie aj kontrolovať podnikateľov, či sa nejedná už v prvom kroku o možný podvod. Podnikateľ sa nedotkne finančných prostriedkov, odpustí sa mu však suma a môže ušetriť na inú činnosť svojej firmy, ktorá mu v tak ťažkom období, ako je covid, pomôže. Takéto riešenia sú v okolitých štátoch. Odvody odpúšťali v Čechách. Slovensko je jeden z posledných štátov, kde sa sociálne odvody alebo zdravotné odvody podnikateľom neodpúšťali.

Je najvyšší čas na systémovú zmenu pomoci podnikateľom, je najvyšší čas podnikateľom odvody odpúšťať. Na to by však vláda musela počúvať a nielen hasiť problémy.

Slovenská národná strana sa snažila podnikateľom pomáhať. Znížili sme pre podnikateľov dane s obratom do 100 000 eur na 15%. Je nám ľúto, že práve táto vláda na základe iniciatívy strany Sloboda a Solidarita to zrušila. Máme vážne obavy, aby nedošlo k zrušeniu aj paušálnych výdavkov pre živnostníkov.

Kritizovať v opozícii je ľahké. Keď však ľudia, ktorí nás kritizovali, dostali moc, tak nám tu bezmocne predvádzajú svoju neschopnosť. Pomáhajte konečne podnikateľom a plňte svoje volebné programy. Andrej

Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

15.05.2022

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají. Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa [...]

Pani Čaputová nebuďte ako Greta.

02.04.2022

„Skvapalnený plyn je ekologickým zdrojom energie.“ Tak to hrdo hlásajú ľudia ako prezidentka Čaputová. Skvapalnený plyn je produkt, ktorý sa v prírode takmer nevyskytuje. Skvapalňuje sa po vyťažení. Lodná flotila na transport LNG je ale obmedzená a súčasne náročná na bezpečnosť a údržbu. Lodné terminály pre LNG sú nákladné a je ich málo. Toto zase tvrdí [...]

Odstavia Orbána tak, ako odstavili nás alebo Babiša?

30.03.2022

Česká ministerka obrany a poľský minister včera odmietli rokovanie V4 v Budapešti. Ako dôvod uviedli, že im vadí, že Maďarsko uprednostňuje lacnú ropu pred pomocou Ukrajine. Je však jasné, že im vadí Orbán. Vojna sa skončí a možno to dopadne tak, že Česi, Rakúšania aj my budeme chodiť tankovať lacný benzín do Maďarska. Politik sa má pozerať do budúcnosti a [...]

Irán

Irán mal pre špionáž zatknúť viacero cudzincov vrátane britského diplomata

07.07.2022 07:58

Osoby mali podľa Teheránu odoberať vzorky pôdy v iránskej púšti na mieste, kde sa uskutočnili vzdušné raketové cvičenia Revolučných gárd.

Americky lahky salvovy raketomet - HIMARS

Rusi: Zničili sme raketomety HIMARS. Blbosť, kontruje Kyjev

07.07.2022 07:38

Rusi majú na UKrajine americké raketomety HIMARS na muške, ale zdá sa, že zničiť sa im ich podarilo zatiaľ iba rétoricky.

lietadlá, vetroň,

Pri Cigli spadlo malé motorové lietadlo, pilot nie je v ohrození života

07.07.2022 07:24

Pilot nie je podľa polície v ohrození života.

Boris Johnson

Johnson odstúpiť odmieta, generálna prokurátorka má záujem o jeho úrad

07.07.2022 07:11

Vládu britského premiéra od utorňajšieho večera opustili aj traja ministri, pričom štvrtého odvolal samotný Johnson.

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 89993x
Priemerná čítanosť článkov: 3000x

Autor blogu

Kategórie