Založ si blog

Nelikvidujte podnikateľov, odpustite im aspoň odvody

Je čas odvody podnikateľom odpúšťať a nie odkladať ich splatnosť. Dnes sme sa dozvedeli, že vláda za február 2022 odložila splatnosť odvodov do 30. júna. Odkladanie splatnosti odvodov pomôže časti podnikateľov, ale nerieši problém. Musíme zaviesť systémové opatrenia.

Korupčné správanie na Okresnom úrade práce v Pezinku musí byť pre nás veľkou výstrahou. Dotácie tam dostávali firmy, ktoré boli v likvidácii, zastupoval ich pri podpise spoločník občan Talianska a súčasne financie odišli nevedno kam. Táto firma bola dokonca v likvidácii a v záhlaví zmlúv bolo jasne napísané, že sa jedná o pomoc živnostníkom a nie sročkám.

Ak by sme chceli zabrániť takýmto konaniam, ktoré prebiehajú na Okresných úradoch práce, kde sa neadresne stráca finančná pomoc štátu, riešenie je jednoduché. Stačí, aby vláda oznámila, že podnikatelia napríklad za kalendárny mesiac február nebudú platiť odvody a Ministerstvo financií jednou sumou odhadom v objeme 400 mil. eur preplatí tieto odvody sociálnej poisťovni. Podnikatelia nebudú zaťažovaní administratívou a Sociálna poisťovňa dostane tieto finančné prostriedky jednou sumou. Súčasne Sociálna poisťovňa vie aj kontrolovať podnikateľov, či sa nejedná už v prvom kroku o možný podvod. Podnikateľ sa nedotkne finančných prostriedkov, odpustí sa mu však suma a môže ušetriť na inú činnosť svojej firmy, ktorá mu v tak ťažkom období, ako je covid, pomôže. Takéto riešenia sú v okolitých štátoch. Odvody odpúšťali v Čechách. Slovensko je jeden z posledných štátov, kde sa sociálne odvody alebo zdravotné odvody podnikateľom neodpúšťali.

Je najvyšší čas na systémovú zmenu pomoci podnikateľom, je najvyšší čas podnikateľom odvody odpúšťať. Na to by však vláda musela počúvať a nielen hasiť problémy.

Slovenská národná strana sa snažila podnikateľom pomáhať. Znížili sme pre podnikateľov dane s obratom do 100 000 eur na 15%. Je nám ľúto, že práve táto vláda na základe iniciatívy strany Sloboda a Solidarita to zrušila. Máme vážne obavy, aby nedošlo k zrušeniu aj paušálnych výdavkov pre živnostníkov.

Kritizovať v opozícii je ľahké. Keď však ľudia, ktorí nás kritizovali, dostali moc, tak nám tu bezmocne predvádzajú svoju neschopnosť. Pomáhajte konečne podnikateľom a plňte svoje volebné programy. Andrej

EURÓPA JE AKO BABYLON PRED ROZPADNUTÍM

15.09.2022

Dnes 15. septembra slávime sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Sme národom založeným na cyrilo-metodskej tradícii. Európa stála na hodnotách kresťanstva. V poslednom období sa Európa otriasa v základoch. Liberálne ideológie popierajúce základné hodnoty a princípy života valcujú Európu. Európska únia vyzerá ako Babylon pred rozpadnutím. Viera sa vyznáva tým, že [...]

Vyzývame prezidentku Čaputovú, aby svoj celý plat za mesiac august venovala charite.

23.08.2022

Zuzana Čaputová celý august nerobí nič. Slovensku hrozí najväčšia energetická kríza, vláda sa rozpadá a prezidentka nevyužíva svoje kompetencie, ktoré má v zmysle Ústavy. Dovolenkuje, imituje prácu, nekomunikuje s ministrami, s vládou ani koalíciou. Svojou nečinnosťou je plne zodpovedná za stav republiky. Milí priatelia, urobte si pri čítaní nasledujúcich riadkov svoj [...]

Kde je Covid? Číha ďalej alebo zmizol?

15.05.2022

Prišiel ako blesk z neba. Zmenil nám život priniesol strach. Tak ako prišiel, tak zrazu mizne. Veľa našich priateľov zomrelo priamo kvôli nemu, ale asi aj z očkovania. Likvidoval dva roky rodiny, firmy, narušil náš život v práci ale aj mimo nej. Zrazu však nikto nenosí rúška, nikto sa nebojí. Svet sa vracia do starých koľají. Mnohí kričali vakcína je sloboda. Ľudia sa [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Andrej Danko

Slúžiť a pracovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 108478x
Priemerná čítanosť článkov: 3390x

Autor blogu

Kategórie