Vyzývame Zuzanu Čaputovú, aby zaplatila letenku a všetky náklady za svojho priateľa.

20. novembra 2021, Andrej Danko, Nezaradené

Poukazujeme nielen na tento piatok 19. 11. v Prahe. Tých výletov a nákladov je totiž zaúčtovaných v prezidentskej kancelárii  podstatne viac. Súčasne poukazujeme aj na záhadné platenie módneho návrhára a kaderníkov. Vo Francúzsku z toho bol jeden z najväčších škandálov. Tu sa to veselo deje a tvárime sa, akoby sa nič nedialo.

Prezidentská kancelária opakovane porušuje štátny protokol a finančné prostriedky používa na rozporuplné účely. Papalašizmus prezidentky Čaputovej a zneužívanie financií v prezidentskej kancelárii musia skončiť. Pani prezidentka ani svoju rodinu a už vôbec cudzích ľudí nemáte čo voziť v štátnom lietadle a platiť im stravu a ubytovanie. Rešpektujeme Vaše súkromie. Nie je však dôvod, aby štát platil náklady za ľudí, ktorí nemajú čo robiť  na protokolárnych akciách a služobných cestách. Obzvlášť vo funkcii prezidentky je potrebné dodržiavať štátny protokol. Vyzývame prezidentku, aby uhradila všetko, čo štát platil v poslednom období za jej priateľa ako aj príbuzných.

Nedávny škandál ministra Sulíka, kedy zobral na palubu štátneho lietadla a výlet do Dubaja svoju rodinnú príslušníčku, by mal byť poučením pre každého predstaviteľa štátu. Zdá sa vám milí občania normálne, aby si predstavitelia štátu vozili v štátnych lietadlách rodinu alebo partnerov? Zdá sa vám normálne, aby sme to my všetci platili? Chápeme, niektorí si myslia, že Čaputová môže všetko. Máme pocit, že aj ona si to myslí. Pani Čaputová nič netrvá večne. Veríme preto, že zaplatíte naozaj úplne všetko, čo ste zo štátneho neoprávnene minuli. Ľuďom, ktorí majú existenciálne problémy, prikazuje prezidentka očkovanie, no sama nerobí kroky, aby mediálne a prakticky zastupovala Slovensko a občanov. Podpisuje bezodkladne zákony namierené proti nám, vyslovene si užíva funkciu a sama nedodržuje opatrenia ako napr. na odovzdávaní cien Biela vrana.